BIP
13 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Aktualności
11 listopada na Cytadeli
24.11.2017
11 listopada, choć przypada na jesienną porę roku, jest dniem niezwykle radosnym w kalendarzu rocznic naszej Ojczyzny.

11 listopada, choć przypada na jesienną porę roku, jest dniem niezwykle radosnym w kalendarzu rocznic naszej Ojczyzny. Odzyskanie niepodległości
którego 99 rocznicę świętujemy w tym roku, stanowi jedno z największych wydarzeń w tysiącletniej historii państwa polskiego. Powrót Polski do grona suwerennych państw europejskich stanowił akt o wymiarze historycznym, dając powody satysfakcji i dumy z polskiej kultury, tradycji i historii.

11 listopada to dzień ponownych narodzin naszej Ojczyzny. To święto, które  łączy wszystkich Polaków.

Z tej okazji, w przeddzień rocznicy tego wydarzenia, w 13 Wojskowym Oddziale Gospodarczym został przeprowadzony uroczysty Apel z udziałem żołnierzy i pracowników resortu Obrony Narodowej.

Okolicznościowe przemówienie nawiązujące w swoich treściach do genezy odzyskania niepodległości przez Polskę odczytał kierownik Sekcji Wychowawczej pan Roman Czajkowski.

Uroczystości rocznicowe były okazją do podziękowania tym, którzy w codziennej służbie i pracy wykazują się właściwą inicjatywą i realizują powierzone zadania w sposób profesjonalny. Za uzyskiwanie wysokich wyników Komendant Oddziału, płk Wojciech Marglarczyk, wyróżnił osiemnastu żołnierzy nagrodą pieniężną, sześciu pracowników resortu Obrony Narodowej dodatkowym urlopem wypoczynkowym, a trzem udzielił pochwały. Ponadto 472 pracownikom resortu ON została przyznana premia indywidualna.


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych