BIP
13 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Aktualności
Zwiedzanie Cytadeli z okazji 11 listopada
24.11.2017
Zwiedzanie Cytadeli z okazji 11 listopada

Tradycją stało się, że z okazji Święta Niepodległości grudziądzka Cytadela otwiera swoje bramy szerokim rzeszom społeczeństwa. Tak było również i w tym roku. 11 listopada 2017 r. pomimo niskiej temperatury i przelotnych opadów Cytadelę odwiedziło prawie 4 tys. osób.

Organizatorzy przygotowali na tą okazję wystawę sprzętu wojskowego przy współudziale JRO i 1 Regionalnej Bazy Logistycznej, dioramy historyczne prezentowane przez grupy rekonstrukcyjne, możliwość przejścia podziemnymi chodnikami, jak i skosztowania wypieków lokalnych rzemieślników, a przede wszystkim skosztowania żołnierskiej grochówki. 

Grudziądzka Cytadela pomimo, że dla wielu jest znaną twierdzą, wciąż przyciąga magią swoich podziemnych korytarzy wielu chętnych wysłuchania skrywanych w nich tajemnicach. Już po raz kolejny zwiedzający nie zawiedli organizatorów imprezy, a ci nie zawiedli zwiedzających ilością przygotowanych dla nich atrakcji i choć Święto Niepodległości przypada na jesienną porę roku, to na Cytadeli było dniem niezwykle ciepłym i radosnym


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych